Zahradní Kovové krby Doležel & Tlkanec www.kovovekrby.cz

Kruhové topeniště

Více účelové a variabilní kruhové topeniště z ocelovou nerezovou plotnou

Kruhové topeniště - Kovové Krby Šumperk Zahradní topeniště se výborně hodí pro menší zahradní posezení.

Samotné kruhové topeniště je vybaveno roštem pod kterým je v podstavci umístěný popelník, kterým se dá regulovat přívod vzduchu. Podstavec je utěsněný dnem aby se zamezilo vypadávání žhavého popela na zem tak, aby topení v topeništi bylo co nejbezpečnější i za Větrného počasí.

Po sejmutí pečící plotny se dá také topeniště snížit o spodní podstavou a dá se využít jako klasické zahradní topeniště. K topeništi jsou plánované doplňky jako je otočný gril, boční topeniště, rameno na zavěšení kotlíku a další jiné doplňky. Více informací brzy.

Pro zachování dobrého vzhledu a dlouhou životnost je vhodné umístění například pod střechou pergoly, kde nebude vystaven deštivým podmínkám a vlivu vody, která se dostavá do konstrukce krbu (s minimální údržbou si tak krb zachová stálý vzhled). Pro výrobu jsou použity silné ocelové plechy o síle 3 mm, povrchově upraveny silikonovým vypalovacím nátěrem a zdobeny ručním kovánín s nýty.

Rozměry a další informace

Topeniště o rozměrech 80x80x96 cm (Š x D x V), se umisťuje na vodorovný podklad, z betonu nebo dlaždic. Samozřejmostí je udržet dostatečný prostor od okolních hořlavých objektů.

Celková hmotnost topeniště je cca 78 kg.

Cena 24 500,- Kč

Péče o krb

Než se rozhodnete pro koupi krbu, měli byste vědět, že je nutné jej pravidelně udržovat. Zde Vám poradíme, jak docílit toho, že Váš krb bude vypadat stále jako nový.

Vše začíná vhodným umístěním krbu. Tento klíčový faktor může zásadně prodloužit nebo zkrátit tzv. bezúdržbové období. Nejvhodnější je krb umístit do otevřeného zastřešeného prostoru jako je např. zahradní altán nebo pergola, aby povrch krbu nebyl přímo vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům.

Abyste zabránili vzniku koroze způsobené všudypřítomnou vlhkostí, doporučujeme krb jednou až dvakrát ročně natřít silikonovou vrchní barvou do vysokých teplot. Před samotným natíráním je třeba krb zbavit hrubých nečistot smetákem, jemným ocelovým kartáčem nebo brusným rounem. Neředěná barva se nanáší klasickým molitanovým válečkem.

Na vnitřní stěny krbu naneste hadříkem slabou vrstvu stolního oleje. Slabou proto, aby za provozu nedocházelo k jeho přepalování.

Jak vidíte, údržba krbu není nikterak náročná, a když ji budete provádět pravidelně, můžete se léta kochat pohledem na krásný funkční doplněk Vaší zahrady.

Nezávazně poptat

DOLEŽEL & TLKANEC

pracoviště:
Anglická 2118/4
Šumperk 787 01

Objednávky a informace:
mobi: +420 777 105 605
mobi: +420 774 939 431
e-mail: krby,kovovekrby,cz