Zahradní Kovové krby Doležel & Tlkanec www.kovovekrby.cz

Kruhové topeniště

Více účelové a variabilní kruhové topeniště s ocelovou nerezovou plotnou

Kruhové topeniště - Kovové Krby Šumperk Zahradní topeniště se výborně hodí pro menší zahradní posezení.

Kruhové topeniště má robusní tělo vyrobená s 3 mm ocelového plechu a smažící plotna je z 5 mm nerezové oceli. Nad touto plotnou je také vyvýšený nerezový rošt, který slouží k přímému smažení a nebo ke smažení na pánvi.

Topeniště se dá také snížit postavením mimo postavec, čímž se docílí snížení, aby se dalo využívat třeba jen jako topeniště.

Pro ohniště chystáme do výroby další doplňky. Například boční Hoření ke kterému bude možno přiblížit otočný rožeň s odkapávací tácek motorkem a samozřejmě také hák na kotlík. Tyto doplňky co nevidět zařadíme do výroby hned Poté co je odzkoušíme v provozu.

Ještě něco málo rad k údržbě, jelikož samozřejmě ohniště je důležité chránit před deštěm, aby se do jeho útrob nedostávala zbytečně voda na toto budeme napožádání vyrábět plechový kryt. Pokud bude používáním topeniště znečištěné máto jednoduché řešení obnovit nátěr. Topeniště očistíme brusným rounem a Doporučujeme barvu nanést válečkem. Podle našich zkušeností a zkušeností zákazníků je nejvhodnější použít černou syntetickou barvou určenou na školní tabule.

Rozměry a další informace

Topeniště o rozměrech 80x80x96 cm (Š x D x V)<, technický nákres viz. níže, se umisťuje na vodorovný podklad. Samozřejmostí je udržet dostatečný prostor od okolních hořlavých objektů.

Technický nákres ke stažení [PDF]

Celková hmotnost topeniště je cca 78 kg.

Cena 24 500,- Kč


Péče o krb

Než se rozhodnete pro koupi krbu, měli byste vědět, že je nutné jej pravidelně udržovat. Zde Vám poradíme, jak docílit toho, že Váš krb bude vypadat stále jako nový.

Vše začíná vhodným umístěním krbu. Tento klíčový faktor může zásadně prodloužit nebo zkrátit tzv. bezúdržbové období. Nejvhodnější je krb umístit do otevřeného zastřešeného prostoru jako je např. zahradní altán nebo pergola, aby povrch krbu nebyl přímo vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům.

Abyste zabránili vzniku koroze způsobené všudypřítomnou vlhkostí, doporučujeme krb jednou až dvakrát ročně natřít silikonovou vrchní barvou do vysokých teplot. Před samotným natíráním je třeba krb zbavit hrubých nečistot smetákem, jemným ocelovým kartáčem nebo brusným rounem. Neředěná barva se nanáší klasickým molitanovým válečkem.

Na vnitřní stěny krbu naneste hadříkem slabou vrstvu stolního oleje. Slabou proto, aby za provozu nedocházelo k jeho přepalování.

Jak vidíte, údržba krbu není nikterak náročná, a když ji budete provádět pravidelně, můžete se léta kochat pohledem na krásný funkční doplněk Vaší zahrady.

Nezávazně poptat

Sortiment zahradních krbů

DOLEŽEL & TLKANEC

pracoviště:
Anglická 2118/4
Šumperk 787 01

Objednávky a informace:
mobi: +420 777 105 605
mobi: +420 774 939 431
e-mail: krby,kovovekrby,cz