Zahradní Kovové krby Doležel & Tlkanec www.kovovekrby.cz

Návod používání a údržbu krbů

Než zažehnete v našem krbu

Pár důležitých informací před tím, než zažehnete v našem krbu, kamnech či udírně

Právě před sebou máte jedinečný systém na přípravu vynikajících zejména masových pokrmů přesně dle Vašeho gusta. Tento systém Vám totiž dává možnost výběru ze tří variant úprav pokrmů, které se mezi sebou dají kombinovat.

Chystáte velkou oslavu nebo prostě jen posezení s rodinou a přáteli?

Je jen na Vás, zda se rozhodnete pro klasické grilování, nebo dáte přednost smažení na žulovém kameni. Anebo chcete zjistit, jaký je mezi jednotlivými druhy úpravy rozdíl? Ani to pro nás není problém, protože s našimi zahradními krby můžete zároveň grilovat i smažit.

Jak už jsme uvedli výše, smaží se na žulovém kameni opatřeném nerezovým rámečkem. Na očištěný a rozpálený kámen můžete a nemusíte nalít olej, naskládáte např. plátky naloženého masa a opékáte přibližně 2 minuty z každé strany, až je maso měkké.

V krbu jsou připraveny úchyty ke grilování makrel.

Dostali jste chuť na uzenou pochoutku a chcete si ji připravit po svém?

Stačí zatopit v kamnech, vložit kovovou přepážku, zasunout rozptylovač kouře, otevřít klapky, aby se uvolnily průduchy, a po vyhřátí udírny na potřebnou teplotu už se můžete jen kochat všemi smysly, jak se obyčejná šrůtka mění v delikatesu.

Teplota se koriguje klapkou u kamen a nad udírnou - množstvím přiloženého dřeva, ale není třeba kamna přeplňovat.

Z toho vyplývá, že můžete zároveň smažit a udit.

Pár rad k zatápění

Doporučujeme zatápět výhradně kvalitním bukovým, popř. smrkovým či ovocným dřevem bez kůry. Spalování mokrého a nekvalitního dřeva vytváří toxický dehet!

Návod na údržbu

Kovový krb by se měl na zimu zevnitř natřít např. stolním olejem.. Vrchní nátěr se provádí vypalovacími silikonovými barvami, které jsou dostupné v běžných obchodech s malířskými potřebami či v různých hobby centrech.

Co se týče bezpečnosti, neměla by pod krbem samozřejmě chybět nehořlavá podložka a nejlepší umístění je pod stříškou, což ovšem není podmínkou, ale v rámci udržování funkčnosti a příjemného vzhledu to doporučujeme. Dále by měla být dodržována bezpečná vzdálenost otopu od hořlavých látek a ohně.

DOLEŽEL & TLKANEC

pracoviště:
Anglická 2118/4
Šumperk 787 01

Objednávky a informace:
mobi: +420 777 105 605
mobi: +420 774 939 431
e-mail: krby,kovovekrby,cz