Zahradní Kovové krby Doležel & Tlkanec www.kovovekrby.cz

Krb rovný

Krb s pečícím kamenem, udírnou a otočným grilem na kýtu

Krb zahradní Tato varianta zahradního krbu je vhodná pro umístění do prostoru ke stěně a navíc nabídne větší topeniště než rohová varianta (Krb rohový). Díky větším rozměrům umožňuje, stejně jako Krb rohový, grilovat kýtu. V prostoru topeniště je zakomponován výložník s otočným grilem a nerezovým závěsným roštem.

Pro zachování dobrého vzhledu a dlouhou životnost je vhodné umístění například pod střechou pergoly, kde nebude vystaven deštivým podmínkám a vlivu vody, která se dostavá do konstrukce krbu (s minimální údržbou si tak krb zachová stálý vzhled). Pro výrobu jsou použity silné ocelové plechy o síle 3mm, povrchově upraveny silikonovým vypalovacím nátěrem a zdobeny ručním kovánín s nýty. Výhodou použití kovu je, že neabsorbuje narozdíl od zděných a dřevěných materiálů zápachy ani typické vůně, které se uvolňují třeba při uzení ryb. Teplotu v udírně lze regulovat dvěmi klapkami. Všechny součásti a doplňky výchází z našeho vlastního konceptu a proto je nenaleznete v nabídce žádného jiného výrobce.

Rozměry a další informace

Krb o rozměrech 73x151x210 cm (š x d x v), technický nákres viz. níže, se umisťuje na vodorovný podklad, z betonu nebo dlaždic. Samozřejmostí je udržet dostatečný prostor od okolních hořlavých objektů. Vnitřní rozměry topeniště jsou 80x70x55cm, kde je umistěn grilovací (závěsný) rošt. Nad topeništěm nalezneme kvalitní udírnu s rozměry 80x70x100 cm, vybaven závěsným roštěm a háčky. Žulový kámen s rozměry 39x44 cm poslouží ke smažení a restování. Odvod kouře zajišťuje komín o délce nejčastěji 2 metry (24x24 cm), popř. jiné délky dle potřeb zákazníka.

Technický nákres ke stažení [PDF]

Celková hmotnost krbu je cca 250kg.

Součásti krbu

- šamotový podklad
- rošt pro grilování
- pečící kámen
- háčky pro uchycení masa při uzení 4ks
- komín (2m)
- teploměr

Cena 52 000,- Kč

Doplňky (za příplatek)

zvoneček
700 Kč
erb se zvolenými iniciály
1900 Kč
prodloužení komínu o 1 m
700 Kč
grilovací motorek UMR 01 (do 25 kg, 2 ot./min) včetně grilovací jehly
3900 Kč
nerezový odkapávač
800 Kč

* doplňky jsou prodáváné jen ke krbům, nejsou prodejné samostatně


Péče o krb

Než se rozhodnete pro koupi krbu, měli byste vědět, že je nutné jej pravidelně udržovat. Zde Vám poradíme, jak docílit toho, že Váš krb bude vypadat stále jako nový.

Vše začíná vhodným umístěním krbu. Tento klíčový faktor může zásadně prodloužit nebo zkrátit tzv. bezúdržbové období. Nejvhodnější je krb umístit do otevřeného zastřešeného prostoru jako je např. zahradní altán nebo pergola, aby povrch krbu nebyl přímo vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům.

Abyste zabránili vzniku koroze způsobené všudypřítomnou vlhkostí, doporučujeme krb jednou až dvakrát ročně natřít silikonovou vrchní barvou do vysokých teplot. Před samotným natíráním je třeba krb zbavit hrubých nečistot smetákem, jemným ocelovým kartáčem nebo brusným rounem. Neředěná barva se nanáší klasickým molitanovým válečkem.

Na vnitřní stěny krbu naneste hadříkem slabou vrstvu stolního oleje. Slabou proto, aby za provozu nedocházelo k jeho přepalování.

Jak vidíte, údržba krbu není nikterak náročná, a když ji budete provádět pravidelně, můžete se léta kochat pohledem na krásný funkční doplněk Vaší zahrady.

Nezávazně poptat

DOLEŽEL & TLKANEC

pracoviště:
Anglická 2118/4
Šumperk 787 01

Objednávky a informace:
mobi: +420 777 105 605
mobi: +420 774 939 431
e-mail: krby,kovovekrby,cz